KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597173
*
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 19:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 14:56:14
1
100 kr
24/8 23:33:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23
*
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 14:56:14 | 1 | 100 kr |
24/8 23:33:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23